Intenzivní letní mini kemp mají za sebou naše žákovské kategorie. Od pondělí do pátku strávily děti během půl dne dvě hodiny na ledě a také čas v tělocvičně. "Líbil se mi jejich přístup, nikdo neremcal, že je to náročné a že ho něco bolí. A když už, tak minimálně," pochvaloval si Martin Cimrman, který se se svou trenérskou partou věnoval deváťákům a starším žákům.

Program na ledě se stupňoval do náročnosti. "Na začátku bylo bruslení, ale jak se lámal týden, přecházeli jsme na střelbu, přihrávky, hry na malém prostoru, akce jeden na jednoho, dva na dva. V rámci her jsme řešili i napadání a základy taktických prvků," prozradil Martin Cimrman.

Dovednosti rozvíjely také mladší ročníky, mladší žáci se věnovali zejména bruslení. "Zaměřili jsme se na hrany, které jsou důležité. Pondělí a úterý jsme věnovali vyloženě jenom hranovému bruslení, ať už bez puku nebo s pukem, dopředu, dozadu," vyjmenoval tréninkovou náplň kouč Jiří Steklý. Tomu se líbily téměř dvě hodiny na ledě v kuse s jednou partou. "Vidím v tom výhodu. První hodinu jsme dělali hrany a pak je děti hned používaly v následujícím tréninku. Tak to mám rád. Je tam prvek, který hned mohou přenést do hry. A já je na to hned během hry můžu upozorňovat," řekl Steklý. Také mladší žáci pilovali hru na malém prostoru i na velkém hřišti.

TRENÉRSKÉ OBSAZENÍ MINI KEMPU

Během kempu ale nebyly děti pouze na ledě. Nějaký čas strávily také v tělocvičně. "Věnovali jsme se posílení hlubového stabilizačního systému, který mají slabounký. Dělali jsme techniku DNS, kterou studuji jako fyzioterapeut," uvedla Dominika Kolmanová, které vypomáhal David Beseda. "Specializuje se na fitness. Dělal kruhové tréninky, cvičení na rozvoj síly. Ale nechali jsme děti taky zahrát si hry, aby to nebyl jen dril," dodala trenérka.

O gólmany v obou kategoriích se staral Daniel Štěpka. U mladších žáků měl k dispozici tři brankářky. "Je s nimi trošku jiná práce než s kluky. Holky víc poslouchají, jsou klidnější. Pracuje se s nimi líp," přiznal kouč brankářů.

Fotogalerie SŽ z kempu
Fotogalerie MŽ z kempu

V následujícím týdnu bude trenérský štáb opět v akci. Mini kemp tentokrát čeká na naše děti z druhé, třetí a čtvrté třídy.