Nikita Zíchová okusí atmosféru srazu národního týmu. Patří mezi nominované hokejistky, které se zúčastní reprezentačního přípravného kempu od 24. do 27. července v Praze. V ICERINKu spolu budou trénovat nejlepší české hráčky věkových kategorií U18 a U16.

Třináctiletá Zíchová pravidelně nastupovala v minulé sezóně za teplické mladší žáky A. Její výkonnost neustále roste. "Chtěla bych se ve všem zlepšit. Třeba ve střele, ta mi moc nejde. Dělají mi problém golfáky. A nejdou mi moc žabky nebo pak zpracování přihrávky," hlásila v rozhovoru v průběhu minulého ročníku.

Koncem července bude mít další příležitost posouvat hranice svých hokejových dovedností. Na mladé české hráčky čeká sedm tréninkových jednotek na ledě, chybět nebude ani suchá příprava a protažení. Na vše bude dohlížet také Martin Cimrman, který je asistentem reprezentačního výběru žen do 16 let. "Niki zaujala na kempech Future olympians. Většinou hraje v útoku, ale umí i na beku. Je poctivá v trénincích a super holka do kabiny. V sezóně chceme dát prostor několika hráčkám z ročníku 2011, tak uvidíme, jak si v silné konkurenci povede," řekl.