Ročník 2023/2024 už má za sebou také náš nejstarší výběr starších žáků A. Ten oproti předchozí sezóně zaznamenal výrazné zlepšení, nejen herní, ale i výsledkové. V základní části sice skončil předposlední, ale poté ve skupině O umístění obsadil druhé místo, když vyhrál šest z dvanácti zápasů.

Nárůst formy a počet vítězství během sezóny potěšily hlavního trenéra našich starších žáků A Martina Cimrmana. "Sezónu hodnotím velmi pozitivně. První část sezóny nebyla vůbec jednoduchá, odehráli jsme spoustu těžkých zápasů a třeba v utkáních s Karlovými Vary jsme i přes dvě prohry podali velmi dobré výkony. V té druhé půlce to bylo herně i výsledkově veselejší. Navíc se nám dařilo i na většině turnajů. Na těch domácích, ale také v Děčíně, Světlé nad Sázavou, České Lípě, Tachově nebo italském Fondu," byl kouč spokojený.

Martin Cimrman měl velkou radost z toho, že jeho svěřenci se během roku zlepšovali. "K výraznému zlepšení došlo u všech hráčů, to nám udělalo velkou radost. Co se týče opor, tak bych musel vyjmenovat téměř všechny. Podařilo se nám vytvořit silné jádro týmu a zápasy rozhodovali i hráči z druhé a třetí lajny. Velkou oporou byl ale náš kapitán Jan Brož, který si udržel vysokou výkonnost snad ve všech zápasech," líbila se Cimrmanovi Brožova stabilní forma.
Během sezóny se hlavní trenér se svými asistenty zaměřovali při tréninku na herní věci. "Hodně jsme se zaměřovali na řešení situací 2-1, 2-2 a 3-2, komunikaci mezi hráči, rotaci hráčů v útočném pásmu a rozestavení a pohyb v našem obranném pásmu. Také jsme se věnovali střelbě a zakončení, tam nás v průběhu sezóny dost tlačila bota," prozradil Cimrman.

Náš věkově nejstarší výběr se neustále zlepšoval. "Potěšilo mě, jak jsme se v průběhu sezóny zvedali a jak vypadal náš herní projev v posledních zápasech a turnajích. Chvilkami jsme hráli opravdu pěkný hokej," liboval si Cimrman. O slabinách moc dobře ví. "Jednoznačně jsou ve zmiňované střelbě a zakončení. V sezóně jsme spálili spoustu šancí a několik zápasů jsme tak zbytečně ztratili. Pak také fyzická kondice a odolnost hráčů. Kromě závěru sezóny jsme se po celý rok potýkali s velkou marodkou a celou řadou zranění, mrzelo ho.

Už teď probíhá příprava na nový ročník. "Právě jsme v půlce letní přípravy. Tréninky se nám líbí, jen ta docházka trošku pokulhává. Plánujeme ještě víkendový výšlap na kolech a chtěli bychom sehrát fotbalový zápas nebo turnaj. V červenci je volno, v srpnu nás čeká letní kemp, soustředění ve Slaném a pak už přátelská utkání a turnaje. Věřím, že se zvládneme dobře připravit na sezónu, liga 9. tříd bude náročná soutěž," uvědomuje si Martin Cimrman.