Třetí místo v soutěži Ústeckého kraje, povedený turnaj ve Francii. Ročník 2013, tedy v minulém ročníku mladší žáci B, má za sebou premiérovou sezónu na velkém hřišti. "Přechod nebyl jednoduchý, ale zvládli jsme to dobře. Máme na co navazovat," hlásí spokojeně trenér Petr Mašek, který u svého týmu zůstává.

V soutěži byli lepší pouze Litvínov a Louny, jak hodnotíte sezónu po výsledkové stránce?
Byl jsem spokojený. Přestože svazové pokyny jsou takové, že se nemá hrát na výsledky, tak za mě byly dobré a jsem s nimi spokojený. Do posledního kola jsme hráli o první dvě příčky. Mrzelo mě, že jsme nesplnili můj cíl, abychom skončili výš než Louny. Ale i tak byla sezóna výsledkově dobrá. Klukům a holkám jsem po posledním utkání říkal, že být třetí z dvanácti je fajn. Kam bychom se měli posouvat, kdybychom byli hned první? (úsměv)

Na závěr sezóny jste vycestovali na turnaj do Francie. Jak jste dopadli?
Byli jsme druzí. Ve finále jsme podlehli celku ze Švýcarska, který jsme dokázali ve skupině porazit. Byli tam z nás unešení, z toho, jak hrajeme. Dostali jsem třeba pozvánku na turnaj do Lucemburska. Zamrzelo finále, protože jinak jsme turnaj prošli bez problémů. Pro děti i rodiče to bylo dobré zpestření. Jeden trénink jsme měli i s místními, abychom viděli, jak se hokej dělá jinde. Byl na úrovni, protože to tam vedou Češi.

Byl jste spokojený s uplynulou sezónou i co se týká běžné tréninkové rutiny?
Byl, protože to nebyl snadný rok. Pro někoho nebyl přesun na velké hřiště jednoduchý. Ale v průběhu sezóny se ukázalo, že jsme si už na něco navykli a zvládli to dobře. Lepšili jsme se. S tím jsem byl v rámci možností spokojený. Přešli jsme v tréninku na herní věci. Ze začátku to vypadalo hrozně, nebo hůř, ale tím jak jsme cvičení opakovali, tak to šlo nahoru. I u těch, kterým to zpočátku nešlo.

Co chcete zlepšit do další sezony?
Počítám, že by měla být lepší. Už máme víc zkušeností s velkým hokejem, chci navázat na poslední sezónu. Děti budou zkušenější, nechci dělat převratné změny. Co bychom ale rádi, tak to je navýšení počtu zápasů. Chtěli bychom hrát během sezóny víc turnajů, protože jen soutěžní zápasy nestačí. Herní praxe je zapotřebí.

Teď máte suchou přípravu. Jaká je?
Hokejisti jí z devadesáti procent nemají rád, není jednoduchá. Dětem jsem řekl, že bude náročná, ale že je potřeba, abychom byli na led připravení. Zaměřujeme se na komplexní vytrvalost. Postupem času to bude směrovat do síly, rychlosti a výbušnosti. Na velkém hřišti je fyzička důležitá, nesmíme to ošidit.