Atraktivní závěr sezóny čeká v dubnu na nejmladší české hokejové reprezentantky. Tým se na Slovensku zúčastní od 22. do 26. dubna turnaje European Girls Trophy. Náš teplický klub bude mít na akci dvojí zastoupení! V nominaci figuruje útočnice Emma Kohlmistrová, v trenérském štábu pak nechybí asistent trenéra Martin Cimrman.

Čtrnáctiletá Emma figuruje v teplickém týmu starších žáků, obléká také dres ženského celku HC Děčín. "Emmča si nominaci zasloužila poctivou prací během celé sezóny. Dokázala se vrátit po vleklém zranění, v tréninku vypadá výborně a trenéry zaujala i na posledním kempu Future olympians," řekl Martin Cimrman.

Turnaj se bude hrát v Bratislavě na Zimním stadionu Vladimíra Dzurilly. Zapojí se do něj osm týmů: Ve skupině A budou soupeřit týmy Rakouska, Maďarska a dva výběry Slovenska (Blue a White), ve skupině B se Česko utká postupně s Francií, Polskem a Německem.

Český svaz vyšle na turnaj tým z projektu Future Olympians U15, který bude ze všech účastníků velmi pravděpodobně nejmladší. Přesto chce útočit na třetí vítězství v řadě. Ze střídačky ho povede Dušan Andrašovský, pro něhož tedy půjde o třetí akci se třetím rozdílným týmem v rychlém sledu. Hned po návratu z mistrovství světa žen totiž míří s juniorkami na turnaj do Švédska a stejně jako asistent Jan Lucák start akce patnáctky nestihne. Vedení týmu by tak zpočátku mělo stát na Martinu Cimrmanovi.