Devět týmů, které byly úspěšné v akci společnosti Kaufland Puky pomáhají, si minulý víkend zahrálo na turnaji v Chomutově. Děti překvapil jako maskot - lvíček Jaromír Jágr. Na dvoudenním podniku nechyběl ani třeťáci Teplic, Huskies totiž v regionu dostali nejvíce hlasů.

Do bojů o medaile Tepličtí nezasáhli, skončili v poli poražených, užili si ale přítomnost legendy českého hokeje Jaromíra Jágra, který je přišel pozdravit do kabiny, poté se s týmem dokonce vyfotil.

„Pro děti je fajn, že si mohou vyzkoušet dvoudenní turnaj na tak parádní úrovni a velice oceňuji, že se do výsledků započítávali i dovednosti z dalších disciplín na ledě i mimo něj. Když pak vidím, jak malí hokejisti mají ze soutěže radost, jsem rád, že jsem je na turnaj Puky pomáhají mohl přijít podpořit,“ řekl Jaromír Jágr.

Hlavní trenér teplických třeťáků Jiří Procházka shrnul chomutovský turnaj takto: „Bylo to z našeho pohledu zase něco nového, protože nerozhodovaly jen výsledky zápasů, ale i dovednostní a vědomostní soutěže. Výsledkově se nám to vůbec nepovedlo, ale i přesto bych chtěl všechny strašně pochválit. Většina týmů na turnaji totiž nejspíše nenaplnila počet hráčů, tak si půjčila posily z okolních týmů. Z tohoto pohledu to bylo náročné, zejména pro naše béčko. I tak je to ale pro všechny super zkušenost a parádní zážitek na konci sezony."


„Prochy" ocenil, že děti měly možnost setkání se slavnou „68". „Bylo to pro ně velké překvapení, když za nimi Jaromír Jágr dorazil. Nejdříve pobrusloval v obleku maskota po ledě během dovednostních soutěží, poté sundal masku a děti se mohly zbláznit. Choval se k nim hezky, byl v pohodě. Dorazil k nám do šatny, aby si s námi udělal společnou fotku. Jen škoda, že toho dětem moc neřekl."