Čtvrtá třída HC Teplice se na závěr sezony zúčastnila prestižního turnaje Šurda Cup, na který se na slánský zimní stadion sjela družstva z celých Čech. Huskies skvěle zvládl tři duely ve skupině a výborně hráli i ve „zlaté skupině". Odměnou jim byly ty nejcennější medaile a sladký pocit vítězů.

Severočeši nejprve ve skupině porazili 13:6 Smíchov, poté udolali 10:9 Louny. Toto utkání se jim ale povedlo pouze v jeho první polovině. Po zlepšeném výkonu proti Benátkám (7:1) a Kladnu (6:5) se s plným počtem bodů kvalifikovali do skupiny, ve které se hrálo o zlato. Společně s nimi šli ze skupiny dál i Rytíři, ve druhé skupině byli nejlepší domácí Lvi a také Litvínov.

Hrálo se systémem 2 x 15 minut, Tepličtí točili tři lajny. Na úvod finálové skupiny čekal Huskies Litvínov. Po výhře 11:3 a přesvědčivém výkonu bylo jasné, že v posledním duelu proti Slanému půjde Teplicím o zlato. Lvu svěřenci trenérů Steklého, Procházky a Vlacha nedali žádnou šanci, když zvítězili bez větších problémů 6:1.

Hlavní kouč Jiří Steklý měl se svými kolegy radost z toho, jak se mladí tepličtí borci (a borkyně v bráně) ne ledě prezentovali. „Hledal jsem ke konci sezony turnaj, na kterém se budeme moct rozloučit s minihokejem. Chtěli jsme, aby nám to dávalo největší smysl. Vybrali jsme si Šurda Cup ve Slaném, kde startovalo celkem deset týmů. Konečně jsme měli zdravé všechny hráče a tak jsme mohli vybírat sestavu dle své libosti. Na začátku turnaje jsme si jasně řekli, že když budeme předvádět náš hokej, tak musíme vyhrát. Hráčům patří obrovský kredit za to, jak se za celou sezónu posunuli a poctivě trénovali, rodiče nás podporovali z hlediště a dětem to určitě pomohlo," shrnul Steklý „zlatý" turnaj.

Teplický Mark Schauer byl vyhlášený nejlepším hráčem celého turnaje! Byli také vyhlášeni tři nejlepší hráči všech týmů. Z teplických si toto ocenění vysloužili Matějové Matuš, Vokatý a Jurašík.

Čtvrťáci ještě na ledě nekončí. „V neděli nás čeká poslední turnaj v Litoměřicích, kde budeme hrát na celé hřiště. Chceme si postupně osahat velký hokej a dobře se na něj připravit. V příští sezoně už budeme hrát jen na velké hřiště," řekl Steklý k nadcházející události.

HC Teplice: Votrubová - Kalvas, Šlechta, Matuš - Vokatý, Kuklík, Schauer - Jurašík, Paroulek, Bílek. Trenéři Steklý, Procházka, Vlach.