Turnaj partnerů, který se hrál v sobotu u příležitosti oslav pěti let HC Teplice, vyhrálo družstvo Fruit plus.

Rybníkový hokej v podání partnerů HC Teplice bavil. Pět mužstev si to rozdalo mezi sebou na malém hřišti a na malé branky. Velkou atrakcí byl start vítěze extraligy Jiřího Guly za seskupení Berytransport a také tým Statutární město Teplice, jehož dres oblékl i primátor Jiří Štábl a jeho náměstek Hynek Hanza, jenž roli primátora zastával před funkčním obdobím svého kolegy. Přestože borci z města skončili poslední, turnaj si náramně užili.

„Na bruslích jsem stál po dlouhé době, není to zrovna můj šálek kávy. S hokejkou už vůbec. Byla to ale pro mě výzva," řekl Hanza, který si rád zahrál na zimním stadionu, který před pěti lety otvíral. „Jsem nadšený z teplického Zimaku i provozu. Je v podstatě stále plný a to byl důvod, proč jsme ho stavěli. Zavzpomínal jsem si na ten den D, kdy jsem s panem Alžbětou a ostatními slavnostně stříhali pásku."

Také Jiří Štábl hrál hokej vůbec poprvé. I on přijal pozvání HC Teplice. Na ledě se pral se záludnostmi ledního hokeje také statečně. „Je to jiny druh sportu než ten, který jsem v životě dělával. Ale chápu, že má má tolik miliónů příznivců na celém světě. Ten pohyb a rychlost, to prostě člověka chytne," usmíval se po skončení turnaje. „Skláním se před energií a časem, který všichni rodiče, trenéři a děti tomuto sportu v Teplicích věnují. Bylo příjemné se dívat i na výkony krasobruslařek a krasobruslařů," dodal.

HC Teplice poděkoval všem svým partnerům za podporu hokeje a také za účast na turnaji v rybníkovém hokeji po skončení turnaje vzpomínkovou plaketou.

Pořadí: 1. Fruit plus 12 bodů, 2. Mitutoyo 9 bodů, 3. Berytransport 6 bodů, 4, Pro-idea 3 body, 5. Statutární město Teplice 0 bodů.