Hokejista, který byl draftovaný klubem NHL, nebo mistr extraligy s Pardubicemi. Sobotní exhibiční zápas v rámci oslav pátého výročí našeho klubu bude stát za to! Na led totiž vyjedou slavní odchovanci Stadionu Teplice, kteří se postaví proti týmu, který budou tvořit současní trenéři našeho klubu. Úvodní buly padne v 16 hodin.

Doražte i se svými rodinami, energická dítka, která potřebují zábavu, společnost a pohyb, můžete odložit v přilehlé sportovní hale, ve které bude od 9 hodin ráno až do 17 hodin probíhat dětský den, takže vaše ratolesti se vyřádí a vy se můžete bavit hokejem na našem Zimáku.

Představujeme největší taháky sobotní exhibice

ZDENĚK SKOŘEPA - Tým bývalých hráčů Stadionu Teplice
Po Robertu Langovi, který jako teplický odchovanec vyhrál olympiádu v Naganu a hrál ve slavné NHL, je zřejmě druhým nejslavnějším produktem teplického Stadionu. Zdeněk byl v roce 1994 ve čtvrtém kole jako 103. v pořadí draftovaný do NHL klubem New Jersey Devils. Nejlepší ligu si ale tento útočník nezahrál. Tři roky prožil v zámoří, aby se v roce 1998 vrátil. V české nejvyšší soutěži odehrál 14 sezón, má na svém kontě více než pět stovek startů a včetně play-off nastřílel mezi tuzemskou elitou 128 gólů, ke kterým přidal 139 nahrávek. Kariéru ukončil před dvanácti lety v tehdy prvoligové Kadani.


ROBERT PLAČEK - Tým bývalých hráčů Stadionu Teplice
Vyrostl v Teplicích, ale velký hokej hrál tento obránce hlavně v Chomutově, kde se zařadil mezi stabilní členy sestavy. V první lize odkroutil deset sezón, další pak o patro níž. Na severu Čech hrál také za Most a Kadaň. Kariéru ukončil před šestnácti lety.

JAN KLOBOUČEK - Tým bývalých hráčů Stadionu Teplice
Společně se svým bratrem udělali první hokejové krůčky na starém zimním stadionu. Dospívání prožil za oceánem v Kanadě a v USA, kde vystudoval. Pak se vrátil do České republiky, konkrétně do Kladna. Hrál za několik týmů, nejvíc startů nasbíral za Litvínov a Ústí nad Labem. Byť byl obránce, použitelný byl také v útoku, získal nálepku obojživelníka, který je použitelný kromě branky kdekoliv. Hráčskou kariéru zakončil Klobouk stylově. Na jaře 2012 sice s Ústím marně atakoval postup do extraligy (nasbíral 46 bodů), ale na závěr sezóny si ho vytáhly Pardubice. A s nimi získal svůj premiérový titul v české nejvyšší soutěži.


DANIEL ŠTĚPKA - Tým současných trenérů HC Teplice
Na našem Zimáku mu nikdo neřekne jinak než Krtek. Ještě v této sezóně působil v druholigovém celku z Ústí nad Labem. Rozhodl se ale naplno ponořit do trenéřiny, kde se jako gólman specializuje na brankáře. Jde s moderními trendy. Pokud někoho uvidíte, jak drží v ruce s hokejkou, na které má připevněnou kameru, pak je to právě náš trenér gólmanů.

JIŘÍ PROCHÁZKA - Tým současných trenérů HC Teplice
Oblíbený Prochy měl našlápnuto k zajímavé kariéře. Za chomutovské Piráty hrál extraligu juniorů, ještě před pěti lety nastupoval ve druhé hokejové lize za Děčín. Nakonec si vybral trenéřinu. U našich dětí piluje hlavně jejich bruslařské dovednosti. Jde jim příkladem, dokonce si podle něj vytahují ponožky až k pasu. :-)

MARTINA MAŠKOVÁ - Tým současných trenérů HC Teplice
Rozhodovala se mezi baletem a hokejem a nakonec si vybrala kolektivní sport. Litovat nemusí. Martina se propracovala až do národního týmu žen, má za sebou zkušenost ze zámoří, kde vystudovala univerzitu. Z mistrovství světa do 18 let má bronz. Nově začala trénovat v našem klubu. "Je to vítaná posila do našich řad. Jsme moc rádi, že je tu s námi," těší předsedu Martina Cimrmana.