Dva naše týmy o víkendu startovaly na domácím Huskies Cupu. Válel ročník 2014, který vybojoval zlato. Po medaili sahal také ročník 2016. Jenže ho totálně vykolejila přestávka po zápasech v základní skupině a nakonec druháci skončili čtvrtí.

První místo získali na Huskies Cupu naši čtvrťáci. Za sebou nechali týmy z Ostrova, Loun a Smíchova. "Turnaj hodnotíme na výbornou, hráči ho odmakali. Bylo tam nasazení, chuť, emoce a herní inteligence. Velká pochvala dětem a klobouk dolů před Áďou v brance," byl nadšený trenér Jiří Steklý, který vypíchl výkon Adély Votrubové, která se do gólmanské výstroje nasoukala až v tomto kalendářním roce, protože jí našla od Ježíška pod vánočním stromečkem. "Dělá pokroky," chválí jí také trenér brankářů Daniel Štěpka.

Na medaili útočili na Huskies Cupu také naši druháci, kteří soupeřili s Rakovníkem, Letňany, Wolves Plzeň a pražskou Slavií. Nakonec skončili čtvrtí. "První dva zápasy ve skupině byly skvělé. Do turnaje jsme vstoupili výborně naladění, týmově, děti se podporovaly, fandily si a na ledě to bylo vidět. Výborné nasazení, přihrávky, kolektivní výkon. Vypadalo to jako hokej," liboval si trenér Martin Denk. Jenže pak přišla pauza, po které se na hřiště vrátil úplně jiný celek. "Už to nebyl tým. Odpočinek nám ublížil. Přišlo mi, že se něco muselo stát. Podpora zmizela. Úplně. Slyšel jsem i hádky. Každý chtěl dát gól, hrát sám na sebe, jako by děti nevěděly, že jsou na hřišti ve čtyřech. Sklouzlo to k individuálním výkonům a kvůli nim jsme oba zápasy prohrály," zlobil se kouč.