Čtrnáctiletá Emma Kohlmistrová má za sebou první reprezentační sraz. S hokejistkami do 16 let absolvovala přípravný kemp v Příbrami. „Jsem z toho úplně nadšená, vše bylo skvělé," vrací se levé křídlo starších žáků Huskies ve vzpomínkách na první reprezentační zážitek.

Kohlmistrová poznala, že trénink s reprezentací je na jiné úrovni než ten klubový. „Tréninky tam byly jinak poskládané. Největší rozdíl byl v rychlosti, nasazení. Pauzy byly jen na pití. Trenéři po nás chtěli hlavně komunikaci. Jakmile jsme při cvičení na sebe nemluvily, tak bylo zastavené. Snažím se teď něco z toho srazu uplatnit i v klubu, především tu komunikaci, vše se snažím dělat na sto procent," říká sympatická hokejistka.

V neznámém prostředí se prý cítila dobře, pomohla jí i přtomnost asistenta hlavního kouče Martina Cimrmana, jenž je šéftrenérem v Teplicích. „Díky němu jsem měla v sobě takový počáteční klid. A z různých holčičích srazů a turnajů jsem znala pár holek, tak to bylo také fajn."

Emma hraje za starší žáky, většinou startuje za áčko. Zároveň dojíždí do Děčína, kde za tamní Medvědice poznává 1. ligu žen, což je druhá nejvyšší soutěž v České republice. „V Teplicích nám odešlo hodně kluků, ale pořád tam máme šikovné hráče. Sice se nám nedaří podle představ, ale nějaké výhry tam jsou. V Děčíně jsou starší a robustnější hráčky, ale vše je tam v pohodě. Kolektiv mě vzal, trenér je tam komunikativní. Hraji převážně první lajnu, jsem levé křídlo. Na centru mám kapitánku Evu Hueberovou, ta je skvělá," líčí.

Jaký je rozdíl mezi klučičím a ženským hokejem? „Co se týče zápasů, tak záleží na soupeři, se kterým hrajeme. Top je Roudnice, ta vyhrává vše. Nedávno nám dala hodně gólů. Dobrý je i Liberec. V utkání proti němu jsem utrpěla silný otřes hlavy. Bylo to moje první vážné zranění na ledě. Bála jsem se, že dlouho nebudu moct hrát."

Být mimo zimní stadiony je pro Emmu velké utrpení. Hokej je totiž jejím životním motorem. „Bez hokeje jsem úplně zoufalá, nevím, co mám dělat. Snažím se třeba něco dohánět do školy, když netrénuji. Škola mi jde, i na druhém stupni mám samé jedničky."

Velkou předností Emmy Kohlmistrové je její cílevědomost. I doma se snaží dělat něco pro svoje tělo, aby na ledě bylo silné a pevné. „Dělám kliky, dřepy, různé posilování. Od všeho něco. To víte, že se mi někdy také nechce. Ale jdu a alespoň půlku z toho udělám. Nebo jezdím do Litvínova na skatemill. Myslím, že se mi už daří něco z trenažéru přenést i na led. Hodně mi dávají i tréninky pod bývalým reprezentačním koučem Jakubem Peslarem."