Představujeme vám Tomáše Kliebra, hráče čtvrté třídy HC Teplice.

Je jedním z výškově nejmenších hokejistů 4. třídy, svůj handicap se ale snaží vynahrazovat dobrým bruslením a bojovností. Tomáš Klieber před několika lety začínal sportovat jako judista, postupně se ale jeho vášní stal hokej.

„Hokej mám moc rád. Víc než školu. Tam mi to jde, i když dvojka na vysvědčení byla. Baví mě v ní nejvíc tělocvik. Na hokeji mám nejradši tu partu, trenéry. Na ledě mi nejvíc přihrává David Štěrba, jinak se snažím být kamarád se všemi," usmívá se okatý klučina, který má doma sestřičky Šárku a Viktorku. Ta první už je téměř dospělá, druhá se teprve nedávno postavila na nohy. „Mám je moc rád," vyznává se Tomášek.

Když přijde řeč na hokej, prozradí, že jeho nejoblíbenějším hráčem je David Pastrňák. „Má na dresu číslo 88. I já ho mám. Fandím Bostonu, někdy bych si za něj chtěl zahrát. Ale musím zlepšit skákání přes švihadlo a ještě řadu dalších věcí."

Tatínek malého Tomáše je také hokejista, občas chodí s trenéry na led. „Hokeji hodně rozumí a pomáhá mi," uzavírá Klieber junior.