Začátek mistrovských soutěží se blíží a proto byly naše celky o víkendu v jednom kole. Starší žáci přivezli stříbro z Memoriálu Josefa Vašíčka, druzí skončili i druháci na domácím turnaji a třetí místo vybojovali mladší žáci ve Varnsdorfu. Dvoudenní turnaj mají za sebou čtvrťáci, kteří se v silné konkurenci také neztratili.

STARŠÍ ŽÁCI
Naši starší žáci se předvedli na Memoriálu Josefa Vašíčka. A jen těsně jim uniklo zlato. I druhé místo ale kouč Martin Cimrman považoval za úspěch.„Do turnaje jsme vstoupili dobře a první zápas jsme soupeře jasně přehráli. Ve druhém zápase jsme s Poličkou drželi krok jen do poloviny utkání, pak jsme trošku ubrali na bruslení a první pětka soupeře nám začala dělat velké problémy. Další dva zápasy s Vlašimí a Jihlavou jsme zvládli velmi dobře a předvedli jsme výborný týmový výkon. V obou utkáních jsme měli navrch, využili jsme několik přesilovek a vyšel nám risk ve hře bez brankáře. Mrzí nás ale neproměňování šancí, vypracovali jsem si jich opravdu dost. V konečném součtu nám pak chyběl na vítězství v turnaji jeden gól v zápase s Jihlavou," prozradil Cimrman.

Výsledky: HC Teplice – HC Humpolec 4:0, 3:0; HC Teplice – HC Spartak Polička 3:2,0:5; HC Teplice – HC Rytíři Vlašim 2:2, 2:0; HC Teplice – HC Dukla Jihlava 2:1, 1:1. Sestava: Jarolím, V. Řehák - Lode, Rubeš, Velek, Vítek, Očko – Brož, Kordule, Dondit, Řehák D., Skýva, Šidlo, V. Šlechta, Zíchová.

MLADŠÍ ŽÁCI A
Svěřenci trenéra Ondřeje Klementa si dali odvetu s Mělníkem, kterému v rámci letního soustředění podlehli 3:6. Tentokrát skončil vzájemný duel plichtou 4:4. „Euforicky jsme vyrovnávali v posledním minutě.A děti byly moc šťastné. Potom jsme si dali tréninkově sérii nájezdů a na ty jsme prohráli. Takže jsme zažilizklamání. Emoce probehly na obě strany, což je také někdy důležité," řekl Klement před víkendovým prvním mistrovským zápasem v nové sezóně, ve kterém se jeho parta utká s Litvínovem.

MLADŠÍ ŽÁCI B
Naši mladší žáci B mají za sebou turnaj ve Varnsdorfu, na kterém obsadili třetí místo. „Padli jsme s o rok staršími hráči z Litvínova, ale nedali jsme jim to zadarmo. Pak jsme porazili Frýdlant a na závěr po boji podlehli domácímu Varnsdorfu," prozradil trenér Petr Mašek. Jeho tým nezahálel ani v dalších dnech. „V neděli jsme prohráli přátelák v Rakovníku 10:11. Pár akcí se nám povedlo, ale dozadu bylo hodně chyb," vadilo kouči. V pondělí si zlepšil náladu. „V rámci tréninku jsme u nás na Zimáku porazili Litoměřice 7:4. Líbil se mi přístup a nasazení téměř všech našich hráčů a taky výkony brankářů," potěšilo Petra Maška.

4. TŘÍDA
Naši čtvrťáci mají za sebou perný víkend v západočeské metropoli. Na plzeňském Wolves Cupu ročníků 2014 obsadili páté místo z šestnácti účastníků. Z deseti zápasů jich pět vyhráli a stejný počet prohráli. „Hodnotíme turnaj pozitivně a výsledek bereme jako úspěch. Zápasy byly vyrovnané a mělo to všechno: byl vidět smích, pláč, radost i zklamání. Jsem za všechno rád. Pochvala rodičům, jakou kulisu vytvořili, parta je tam výborná," líbilo se trenérovi Jiřímu Steklému.

Výsledky: Slovan Ústí n. L. - HC Teplice 3:1, Lev Slaný - HC Teplice 3:4, Oceláři Třinec Red - HC Teplice 3:6, Wolves Pilsen Red - Teplice 6:4, Comsys Říčany - HC Teplice 4:3, Kometa Brno - HC Teplice 0:6, Motor Č. Budějovice - HC Teplice 2:4, Škoda Plzeň - HC Teplice 4:0, Slovan Ústí n. L. - HC Teplice 0:1, Motor Č. Budějovice - HC Teplice 5:4.

2. TŘÍDA
Turnaj si zahrály také naše děti z druhé třídy. Na domácím turnaji skončil bílý tým druhý. „Byl to super výkon, děti mě překvapily. Po prvním utkání jsme si něco řekli, poslouchaly a snažily se dělat to, o čem jsme si povídali. Negativa jsem neviděl, naopak obrovský progres, v zápasech jsme byli lepší," potěšilo Martina Denka, který velel bílému celku. Druhý teplický výběr v modrých dresech skončil čtvrtý. „I já vidím pokroky. Kluci, kteří se dřív motali jak nudle v bandě, tak se nebojí puku a chtějí hrát. Hlavně první zápas byli všichni koncentrovaní a drželi si prostor a plnili naše pokyny," líbilo se trenérovi modrých Petru Sádovskému. „Pak přišla postupná ztráta koncentrace. Začátek zápasu s Bílinou byl crazy. Hodně gólů jsme dostali z dorážek a proti Bílině jsme měli pomalá střídání, po kterých jel soupeř asi čtyřikrát sám na branku," našel Sádovský i nedostatky, na kterých je potřeba pracovat.