Posbírat nové zážitky mimo náš Zimák vyrazili naši žáci. Starší žáci už mají soustředění za sebou, mladší budou v Mělníku v příštím týdnu. „Příští rok vyrazíme zase jinam. Chceme lokality měnit,“ řekl teplický šéftrenér Martin Cimrman.

Soustředění starších žáků už skončilo. „Zaměřili jsme se na ledě na dovednosti a naťukli také různé taktické prvky. V loňské sezóně nám dělalo problém postavení hráčů při vhazování v obranném pásmu, tak i na to jsme se podívali. Nejen na ledě, ale rozebrali jsme si to i na videu,“ prozradil Cimrman.

V rámci soustředění se naši starší žáci utkali s týmem domácího Junioru Mělník. „Zápasy se nám vydařily. V obou utkáních jsme bruslili lépe než soupeř, podařilo se nám vstřelit pěkné góly a měli jsme rozhodně více ze hry. Všechny hráče jsme chválili za bojovnost, nasazení a pěkné kombinace. Trošku jsme si tak spravili chuť a náladu po předčasném ukončení soustředění. Děkujeme domácím za možnost si zahrát. V druhém zápase proti nám nasadili vesměs o rok mladší tým a nevedli si vůbec špatně,“ pochválil Cimrman Středočechy.

Po návratu starší žáky čeká další tréninkový proces, který okoření přípravné duely. „Máme víkendové turnaje, v příštím týdnu tři tréninky a přátelské utkání s Děčínem. Trošku si po dvou týdnech dřiny odpočineme. Ten další týden už přidáme i tréninky na suchu a budeme se připravovat na turnaj O pohár primátora, před kterým nás prověří ještě Česká Lípa,“ nabídl program starších žáků trenér Martin Cimrman.

Do Mělníka za pár hodin vyrazí mladší žáci. I je čeká kromě dřiny spousta zábavy. „Na takových akcích se snažíme tmelit partu. Děti jsou spolu 24 hodin denně,“ upozorňuje Cimrman, že účast na soustředěních je žádoucí. „Teď jsme měli každý večer týmovou schůzku, kde jsme řešili průběh soustředění, náplň dalšího dne. Připravovali pro děti různé kvízy s hokejovou tématikou. Měli jsme videorozbory, volili kapitána na novou sezónu a měli i mimo hokejové aktivity,“ řekl Martin Cimrman.