Naše nejstarší ročníky už mají za sebou týdenní letní kemp, který minulý týden probíhal na našem Zimáku. V tomto týdnu se do akce dostaly mladší kategorie. Ty denně čekají, stejně jako jejich starší oddílové parťáky, dva tréninkové bloky na ledě a dva v tělocvičně nebo na venkovním hřišti, kde se věnují suché přípravě.

"Tréninky na ledě byly zaměřené na dovednosti. To znamená na bruslení, střelbu a zakončení, přihrávky. Věnovali jsme se také hře tělem a hrám na malém prostoru. Ve čtvrtek a v pátek odpoledne si pak děti zahrály hokej na celé hřiště," prozradil teplický šéftrenér Martin Cimrman, jaké dovednosti děti pilovaly na ledě. Nezahálely ani na suchu. "Tam jsme se zaměřili na rozvoj rychlosti, síly, obratnosti a koordinace. Nechyběl také fotbálek, basket, házená a ve středu jsme šli zregenerovat do aquacentra," měli naši malí hokejisté a hokejistky o zábavu postaráno.

Na úvodním letošním klubovém kempu bylo přes padesát dětí. "Bylo jich přihlášeno 56. Bohužel se jeden brankář den před začátkem kempu odhlásil a jeden hráč byl pouze do úterý. I tak jsme ale se zájmem o letní kempy spokojeni," řekl Cimrman. Tomu pomáhal početný trenérský štáb. "Celkem bylo na prvním kempu 14 trenérů, z toho dva brankářů. Všichni trenéři a celý realizační tým si zaslouží obrovskou pochvalu. Vše fungovalo na jedničku," potěšilo ho.

V tomto týdnu jsou na Zimáku naše mladší děti. "Druhý kemp pro mladší kategorie je zaměřen také hlavně na již zmíněné dovednosti a hry na malém prostoru. Složení trenérského týmu bylo trošku jiné, protože trenéři starších žáků vyrazili s dětmi na soustředění do Mělníka," prozradil Martin Cimrman.