Letní suchá příprava, která probíhala v květnu a v červnu, skončila. Děti z našeho klubu budou mít v červenci zasloužené volno. "Na Zimáku ale budou probíhat ve vybrané dny individuální tréninky, na které se mohou v případě zájmu přihlásit," řekl klubový předseda Martin Cimrman.

Od srpna odstartuje klasická hokejová sezóna, ve které bude dominovat práce na ledě. Trenéři jednotlivých kategorií budou v příštím ročníku čerpat z nové metodiky. "V ní jsme si stanovili sportovní cíle klubu, a jak chceme přistupovat k jednotlivým ročníkům. Jak chceme, aby vypadaly výkony a výsledky v nejstarších kategoriích, tzn. v mladších a starších žácích a do budoucna dorostu a juniorky," prozradil Cimrman, který metodiku vypracoval. "Dal jsem si s tím záležet. Ve velké míře jsem čerpal od legendárního trenéra pana Bukače. Jedná se o plán tréninků na ledě i mimo něj. Velký důraz chceme klást na výuku bruslení a na všestranný rozvoj malých sportovců," dodal šéf HC Teplice. Metodika je opravdu podrobná. "Je tam uvedené, co bychom chtěli s dětmi dělat v jednotlivých věkových kategoriích. Do detailu jsou tam rozepsány jednotlivé prvky, dovednosti, ať už herní nebo taktické, kterým by se měly děti v určitém věku věnovat," řekl Cimrman.

V novém ročníku klub bude i nadále nabízet individuální tréninky. "V projektu dovednostních trenérů chceme pokračovat. Od druhé třídy až po starší žáky budou jednou v týdnu navštěvovat skills koučové také týmové tréninky, ve kterých se zaměří na bruslení a střelbu," nastínil plán Cimrman. Speciální péči dostanou i gólmani. "Prodloužili jsme spolupráci s Davidem Kovaříkem. Máme tu taky Daniela Štěpku. Gólmani budou mít jednou týdně brankářský trénink na ledě a jeden na suchu."

Náš klub chce v nové sezóně 2023/2024 spolupracovat s okolními kluby. "Zajímavá kooperace se rýsuje s Bílinou. S ní už spolupracujeme v nižších věkových kategoriích a uvidíme, jak dopadnou jednání o spolupráci od kategorie starších žáků" nastínil Martin Cimrman. "Tato spolupráce má řadu výhod. Jsme blízko sebe, můžeme si půjčovat hráče, podílet se na pronájmu sportovišť, ledových ploch. Můžeme společně pořádat turnaje, soustředění nebo kempy. Je tam velký prostor. Zároveň jsme si nedávno potvrdili spolupráci s HC Litvínov. Je nám jasné, že nejlepší hráče v pozdějším věku neudržíme a máme radost, že je o naše děti zájem i ve velkých klubech," nechce náš klub bránit v růstu svým nejtalentovanějším odchovancům.