Těžkým testem si prošel tým našeho ročníku 2014, doplněný o dva hráče z ústeckého Slovanu, na výběrovém mezinárodním turnaji v Telči, kterého se zúčastnilo šestnáct celků, z toho pouze dva klubové. A náš mančaft se mezi nejlepšími hráči své věkové kategorie vůbec neztratil! Naopak mile překvapil, když vyhrál tři z pěti zápasů a obsadil konečné výborné deváté místo.

„Klukům bych chtěl moc poděkovat za předvedené výkony. Každé střídání odmakali naplno a všichni do jednoho ukázali, že bojovnost, nasazení a touha zvítězit jim nejsou cizí. Jen tak dál," byl spokojený Lukáš Vokatý, který tým vedl společně s Martinem Matušem. Malé borce v modrobílých dresech hnal hlasitý kotel fanoušků. "Rodičům patří velké díky. Vytvořili klukům v hale domácí prostředí," usmál se Vokatý.

Výsledky:
Czech Dragons - HC Teplice 3:0 a 7:2
L. Vokatý: „Kluci se snažili, ale bylo znát, že kvalita je na straně soupeře a tempo hry většinu našich hráčů zaskočilo."

Pukémoni - HC Teplice 3:2 a 5:2
L. Vokatý: „Druhý zápas proti Pukémonům už byl herně vyrovnanější, z naší strany ve všech směrech povedený, bohužel ale opět rozhodla soupeřova individuální kvalita."

Hungary Talent (Maďarsko) - HC Teplice 2:1 a 1:7
L. Vokatý: „Do posledního zápasu proti Hungary Talent, kamarádům z turnaje v Dunaújvárosi, jsme nicméně šli v roli favorita. To nás paradoxně zbrzdilo, protože hráči si vzali do hlavy, že to bude procházka parkem a všichni si chtěli dát gól. Jak už to tak bývá, opak byl pravdou a my první půlku o gól prohráli. Před druhou půlkou jsme proto hráčům důrazně vysvětlili, že hokej je týmový sport. Naštěští si to vzali k srdci, druhou polovinu jsme jasně ovládli a postoupili díky skóre ze 3. místa ve skupině, které nám zajišťovalo umístění na 9.-12. místě."

Festiwal Hockey Team (Polsko) - HC Teplice 5:9 (2:8)
L. Vokatý: „Druhý den nás čekaly dva duely o umístění. První zápas proti polským klukům z Festival Hockey Team byl hodně fyzicky náročný a ačkoliv jsme vedli už 7:2, neodpustili jsme si drama, když jsme nechali soupeře dotáhnout na 7:5. Naštěstí pomohlo pár rychlých změn v sestavě a my dokázali znovu odskočit a utkání vyhrát!"

Young Hockey Košice (Slovensko) - HC Teplice 3:5 (2:3)
L. Vokatý: „Závěrečný souboj o 9. místo proti výborně bruslícím Young Hockey Košice byl herně hodně vyrovnaný. Rozhodlo ho naše štěstí v koncovce a výborně chytající Breite s Paroulkem."

Konečné pořadí:
1. Czech Dragons, 2. Stasa Hockey, 3. P&T Academy, 4. East Select, 5. CB West Select, 6. Pukémoni, 7. Red Boys Prague, 8. CZP NIX Hockey, 9. HC Teplice, 10. Young Hockey Košice, 11. Czech Ice Hockey Academy, 12. Festiwal Hockey Team, 13. Peter Pucher Academy, 14. Hungary Talent, 15. RJJ Academy, 16. BK Havlíčkův Brod.

Sestava:
Breite, Paroulek - Bílek (2 góly na turnaji), Kalvas (5), Krůta (4), Matuš (5), J. Šlechta (3), Wolker, Mácha (2), Kuklík, Vokatý (4), Hůlka (3).