Jak důležité je mít Filipa? O tom ví své trenéři a spoluhráči Filipa Korduleho, obránce 7. třídy HC Teplice. Dvanáctiletý hokejista platí za talentovaného hráče, za svůj vzor prohlašuje Caleho Makara, ofenzivního beka Colorada.

Kordule by jednou byl jako Makar, který kromě bránění stíhá i gólové nahrávky a důležité branky. „Mám rád ofenzivní obránce. Kromě Makara, kterého obdivuji asi nejvíc, se mi líbí i Erik Karlsson ze San Jose."

S hokejem začal Filip až zkraje roku 2019, kdy v Teplicích rozjel svou činnost nový hokejový klub. „To bylo okolo osmi let, takže docela pozdě. Ale bruslil jsem snad už od tří, takže s tím problém nebyl. Jen jsem to musel dohánět s hokejkou."

Byl v útoku, ale zjistil, že nejvíc ho to baví v obraně. Nejdřív ho trénoval jeho táta. „Musím říct, že byl přísnější než ostatní. Ale to asi každý táta je. Byl jsem za to rád. Věděl jsem, že mě něco naučí. I teď mi radí. A stejně i brácha."

Filip Kordule má staršího bratra Pavla, který si už zahrál i druhou nejvyšší soutěž. Byl také ve Francii, momentálně hájí barvy třetiligového Ústí nad Labem. „Brácha mě taky trénuje, taky je můj vzor. Vždy jsem chtěl být jako on. Jsem rád, že se mu ve Slovanu daří, v bodování patří mezi nejlepší. Je útočník, já pravý obránce. Mým snem, a je to i sen táty, je, abychom v budoucnu hráli spolu v jednom týmu."

Sedmá třída, za kterou Filip Kordule hraje, má celkem dobrou sezonu, musí ale čelit větší konkurenci než v minulých letech. „To nás trápila jen Roudnice, teď je těch konkurentů víc. Ale snažíme se, není to špatná sezona. Za trenéra máme Martina Cimrmana, který je dobrý trenér. Někdy na nás řve, ale není to tak hrozné s tím křikem," usmívá se šikovný obránce.

Na dresu má áčko, před sezonou byl zvolený asistentem. A nedávno si vyzkoušel i roli kapitána. „Náš kapitán byl na turnaji ve Švédsku, tak jsem ho zastoupil." I to jen dokládá, že Filip patří mezi důležité články týmu sedmáků.