Teplický hokejový klub Huskies se poprvé ve své historii chystá na zahraniční turnaj. Ročníky 2013 a mladší se zúčastní o víkendu v maďarském hlavním městě Budapešť patnáctého ročníku Santa Claus Cupu a trenér Petr Mašek tvrdí, že si parta ze Stínadel jede pro medaili. „Určitě nejedeme jen na výlet," říká důrazně. 

Pro Teplické je nastávající událost tak trošku sázkou do loterie, o síle soupeřů totiž ví minimum. „Je to prestižní turnaj, který v minulosti vyhrávaly kluby ze Slovenska a z Česka. V Maďarsku uspěly například Louny, Chomutov. Ten turnaj má zvuk, ale nedokážu říct, jakou sílu budou mít třeba domácí a rumunské týmy. Třeba budou našlápnuté. Myslím si, že nejtěžší soupeře ale budeme mít mezi slovenskými celky," soudí Mašek. „Pro mě je velká čest, že můžu jako trenér na takový podnik jet," dodává. 

Severočechy budou reprezentovat převážně hráči 5. třídy, které doplní i mladíci ze čtyřky a trojky. „Mrzí mě, že někteří vybraní kluci nemohli jet. I tak si ale myslím, že máme silný tým, který bude konkurenceschopný," přesvědčuje Mašek. 

Do metropole na Dunaji jedou z pětky například Sládek, Reichenbach, Beránek a Langhammer, ze čtyřky Ondruš, Bílek a brankář Votava a z trojky šikulové Vokatý s Kuklíkem. Hlavními oporami celku by měly však být slečny Nerglová a gólmanka Konečná, kterou si Mašek půjčil z Loun. „Na Elišku hodně spoléhám, už jsem se s ní o její úloze bavil. A Hanka Konečná už v Maďarsku byla, dokonce byla vyhlášená nejlepší brankářkou turnaje." 

Nerglová (ročník 2012) je už zkušenou hráčkou, v svazové soutěži pravidelně přispívá velkým počtem kanadských bodů. Individuálně vyspělá hokejistka si uvědomuje, že se na ni spoléhá. „Budu se snažit trenéra a spoluhráče nezklamat," slibuje. 

„Pro nás všechny to bude nová zkušenosti, nový zážitek. Čekám náročný turnaj, protože se po oba dny vstává brzy ráno a v sobotu se hraje až do pozdních odpoledních hodin. Všichni se musíme pokusit dát do toho maximum našich dovedností a sil," burcuje kouč Mašek. 

Na to, jak Huskies v Maďarsku uspějí, je zvědavý i šéftrenér Martin Cimrman. „V minulosti Stadion Teplice pravidelně jezdil na turnaj do Švédska. Chtěli bychom také vytvořit tradici zahraničních turnajů, tohle je taková první vlaštovka. Na jaře máme v plánu jet na turnaje do Rakouska a Německa; ideální by bylo, kdyby mohly jet všechny kategorie. Uvidíme, jak to dopadne, zatím je to ve fázi jednání. Teď držíme palce tomuto týmu, ať získá vytouženou medaili!"

Santa Claus Cupu 2022 se zúčastní v kategorii AA celkem 20 týmů, které jsou rozdělené do čtyř skupin po šesti týmech. Teplice byly nalosovány do skupiny C, ve které se v sobotu postupně utkají s Szigeti Bikák (7.40), Ajkai Óriások - Maďarsko (8), Hoba Bratislava - Slovensko (11.40), HK Partizán - Srbsko (12) a HC Havrani Piešťany - Slovensko (14.20). Poté následují ještě dva sobotní zápasy, v neděli by měly být na programu další čtyři duely. Každý zápas bude trvat 18 minut. Teplická družina se do Maďarska vydá už v pátek. Do Budapešti se z České republiky chystají ještě Louny.