O víkendu excelovali naši čtvrťáci na turnaji v Bílině. Tam roznesli své soupeře nejen na ledě, ale taky ve sportovní hale. Porazili je v hokeji, ve fotbale i ve florbale. Druhá skupina stejného ročníku skončila na domácím turnaji druhá, když nestačila ve dvou sportech na pohyblivé šikuly z Turnova. Vítězná série skončila sedmákům, kteří se prali o dobrý výsledek s Litvínovem, ale zaplatili za špatný vstup do zápasu. Blízko výhry byli i páťáci, ale ztratili výborně rozehraný duel s béčkem Chomutova.

2. TŘÍDA – Příprava s Litoměřicemi a Soutěž 2. tříd Ústeckého kraje

Svěřenci trenérů Steklého, Procházky a Denka si zahráli už ve čtvrtek v přípravě proti Litoměřicím. „Výborný výkon, hráči bojovali, tlačili se do brány. Líbilo se nám to,“ řekl Jiří Steklý. „Jen gólmani neměli svůj den, ale na tom se zapracuje,“ usmál se.
V sobotu pak tým utrpěl dvě porážky, s Litvínovem jednoznačnou, s Děčínem o gól 5:6. „Litvínov nás přejel. Největší rozdíl byl v tom, že vyvíjeli neustálý tlak a hráli hezky i bez puku směrem dozadu. Naši jen koukali a hráli jen s pukem,“ vadilo Jiřímu Procházkovi. „S Děčínem už to byl vyrovnaný zápas. Snad rozmluva v kabině padla na úrodnou půdu,“ dodal.

4. TŘÍDA – Sportovní turnaje v Teplicích a v Bílině

První ze dvou víkendových part čtvrťáků obsadila na domácím sportovním turnaji druhé místo za Turnovem. Ten se předvedl ve výborném světle, těsně ovládl hokejovou partii a ve fotbale porazil náš tým 4:1. Naopak proti České Lípě se našemu celku dařilo. Porazil jí na kluzišti i ve fotbale 8:4. „Turnaj se povedl. V hokeji jsme odehráli dva vyrovnané zápasy. Náročný program všichni zvládli,“ potěšilo trenéra Martina Cimrmana.

HC Teplice – HC Turnov 12:13 (3:4, 8:5, 1:4)
Branky Teplic: Kalvas 4 + nájezd, Kašpar 2, Sládek 2, Řezníček, Fleissig, Saba, Krůta. Sestava: Votava – J. Šlechta, Kalvas, Kašpar – Sládek, Krůta, Řezníček – Saba, Fleissig, Kettner.

HC Teplice – Predátoři Česká Lípa 16:9 (8:2, 4:2, 4:5)
Branky Teplic: Sládek 5, Kalvas 5, J. Šlechta 2, Kašpar 2, Krůta, Fleissig. Sestava: Votava – Řezníček, Kalvas, Kašpar – Sládek, J. Šlechta, Fleissig – Saba, Krůta, Kettner.

V neděli se druhá skupina čtvrtáků představila na všesportovním turnaji v Bílině a vedlo se jí skvěle. Už dopoledne ve sportovní hale kluci ukázali, že umí fotbal i florbal. Všechny tři své soupeře dokázali svěřenci trenéra Primuse porazit. A stejně úspěšně si vedli také na ledě, kde se jim střelecky výtečně dařilo, dvaceti góly se blýskl Matěj Kašpar. Celkově z toho bylo suverénní prvenství na turnaji. „Velká pochvala všem. Kluci předvedli skvělý týmový výkon. Vyhráli všechny zápasy, na ledě i v hale,“ lebedil si Karel Primus.

Stadion Litoměřice – HC Teplice 5:19
Branky Teplic: Mácha 6, Kašpar 4, Matuš 3, Linhart 2, J. Šlechta 2, Bílek, Saba. Sestava: Breite – Matuš, J. Šlechta, Mácha – Linhart, Naami, Kašpar – Bílek, Saba.

HC Děčín  – HC Teplice 11:26
Branky Teplic: Kašpar 8, Matuš 6, Naami 5, Mácha 4, J. Šlechta, Linhart, Bílek. Sestava: Breite – Matuš, J. Šlechta, Mácha – Linhart, Naami, Kašpar – Bílek, Saba.

Draci Bílina – HC Teplice 12:20
Branky Teplic: Kašpar 8, J. Šlechta 3, Matuš 2, Mácha 2, Linhart 2, Naami 2, Bílek. Sestava: Breite – Matuš, J. Šlechta, Mácha – Linhart, Naami, Kašpar – Bílek, Saba.


5. TŘÍDA - Liga mladších žáků "B"

Naši páťáci sahali po výhře v Bílině proti chomutovskému béčku. Ještě na konci druhé třetiny vedli o tři góly, nakonec ale prohráli. „Byl jsem spokojený. Je vidět každotýdenní progres. Držel nás gólman, v poslední třetině jsme se možná zalekli výhry nebo nám došly síly. Ale ve finále dobrý zápas,“ pochvaloval si trenér Petr Mašek. V neděli proti béčku Loun neměli jeho svěřenci šanci. Od začátku tahali za kratší konec a byla z toho vysoká porážka. „Příležitost dostal širší kádr a soupeř prokázal větší kvalitu,“ uznal kouč.

Piráti Chomutov B – HC Teplice 10:8 (2:3, 3:4, 5:1)
Branky Teplic: 5. Nerglová (Sládek) 0:1, 14. Nerglová (Langhammer) 0:2, 17. Rubeš 1:3, 29. Nerglová (Langmammer) 4:4, 35. Sládek 4:5, 35. Rubeš 4:6, 38. Nerglová 4:7, 59. Langhammer 10:8.
Rozhodčí: Vozár, Milichovský. Vyloučení: 2:3. Hráno v Bílině. Sestava: Schlenz – Anft, Langhammer, Pauza, Kabourek – Sládek, Nerglová, Rubeš – Hammerschmied, Kopáček, Mazhara – Jirava.

HC Teplice – Slovan Louny B 3:17 (1:5, 1:8, 1:4)
Branky Teplic: 20. Nerglová 1:5, 28. Nerglová (Rubeš) 2:6, 50. Nerglová 3:14. Rozhodčí: Býna, Markl. Vyloučení: 7:2. Sestava: M. Šestal (30. Navrátil) – Anft, Langhammer, Pauza, Rezková, Jirava, Novotný – Sládek, Nerglová, Rubeš – Meszároš, Trenda, Mazhara - Kopáček, Vacková, Hammerschmied.


6. TŘÍDA - Liga mladších žáků "A"

Šestá třída má za sebou další dvě těžké porážky. V sobotu proti Chomutovu přitom do utkání skvěle odstartovala a vedla o dvě branky. Jenže ještě do první přestávky o náskok přišla a pak už do s ní šlo z kopce. „Úvodní třetina fajn, tam se mi to líbilo. Ale pak jsme začali dostávat branky a úplně vypadli ze hry,“ mrzelo trenéra Ondřeje Klementa. V neděli pak jeho celek schytal debakl v Litvínově. „Kupí se nám vysoké prohry. Už bychom se potřebovali chytit nějakým dobrým výsledkem. Těch přídělů už je moc,“ trápí ho.

HC Teplice – Piráti Chomutov 5:14 (2:3, 1:5, 2:6)
Branky Teplic: 4. Vodráško 1:0, 6. Vobořil SN 2:0, 27. Urban SN 3:5, 43. V. Reiter SN 4:9, 55. Gros (Maresch) 5:14. Rozhodčí: Šlechta, Foršt. Vyloučení: 3:6. Sestava: M. Šestal – Mareschová, Klement, Vobořil, J. Šestal, Přívozník, Rezková - Sluka, Maresch, Gros - V. Šlechta, Urban, Zíchová - Reiter, Vodráško, Mezsároš.

HC Litvínov  – HC Teplice 18:1 (8:0, 4:1, 7:0)
Branka Teplic: 32. V.  Šlechta (J. Šestal) 11:1. Rozhodčí: Kýček, Touš. Vyloučení: 4:1. Sestava: Urban - Mareschová, Klement, Vobořil, Přívozník - Sluka, Maresch, Gros - V. Šlechta, J. Šestal, Zíchová - Reiter.


7. TŘÍDA - Liga starších žáků "B"

Sedmá třída nedokázala obrat o body Litvínov, na který se mohla dotáhnout. Utekl jí totiž začátek utkání. „První třetina se nám vůbec nepovedla,“ zlobil se trenér Martin Cimrman. Jeho svěřenci nabrali tříbrankovou ztrátu, kterou už nedokázali vymazat. „Od druhé části jsme byli lepší tým, vytvořili jsme si velké množství šancí, ale na vyrovnání to nestačilo. Dvě minut před koncem dal soupeř pojišťující gól,“ řekl teplický kouč.

HC Teplice – HC Litvínov 4:6 (1:3, 1:0, 2:3)
Branky Teplic: 19. Dondit 1:3, 30. Skýva (Dondit) 2:3, 45. Kohlmistrová (Šídlo, Řehák) 3:5, 57. Dondit (Skýva) 4:5. Rozhodčí: Mašek. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Oslabení 0:1. Sestava: V. Řehák – Brož, Kordule, Rubeš, Šidlo, Skýva – Ševčík, Dondit, Očko – Bukač, D. Řehák, Velek – Kohlmistrová.