Velmi dobrou formu ukazuje v listopadu náš nejstarší tým. Podruhé v sezóně porazil Roudnici, tentokrát v dramatickém souboji na jejím ledě. Skvěle si na podzim vede naše čtvrtá třída a jeden z jejích týmů. Ten je stále stoprocentní, tentokrát se vypořádal s Ústím a pak s Litoměřicemi. Zápasové zkušenosti o víkendu nasbírali nejmladší členové naší smečky. Ti mají za sebou hned tři turnaje, dva z nich se hrály na našem Zimáku.

1. a 2. TŘÍDA – Huskies Cup 2015 a 2016 a turnaj v Rakovníku

Naše nejmladší výběry se představily dvakrát v Teplicích. Ročník 2016 a mladší má za sebou premiérový turnaj. „Všem děkujeme za účast a musím skoro všechny pochválit,“ řekl trenér Jiří Procházka. „Někteří ještě nemají hlavu nastavenou na zápasy, ale to časem přijde. Hlavní je se nebát a sbírat zkušenosti. O výsledky opravdu nejde,“ zopakoval kouč Jiří Steklý.
Ročník 2015 měl nabitý program, v neděli startoval hned na dvou akcích. „Musím děti pochválit, snažily se od začátku do konce, bojovaly a nevzdávaly se, ani když prohrávaly,“ potěšilo trenéra Martina Denka, který vedl celek na domácím turnaji v Teplicích. Druhý tým se představil v Rakovníku. „Hledali jsme nějaký turnaj, který by byl pro nás zkouškou. Do Rakovníku nám přišly tři omluvenky a ve výsledku nám chyběla dravost. Bylo to ochrápané. Až poslední zápas ukázal, že se můžeme měřit s každým, ale musíme bruslit a nesmíme se zbytečně bát,“ prohlásil Jiří Steklý. „I když výsledky nebyly optimální, hráči se na ledě bavili. Musíme pokračovat v naší práci,“ dodal Jiří Procházka.

3. TŘÍDA - Soutěž Ústeckého kraje

Oslabené mužstvo svedlo vyrovnanou partii s Ústím, ale vysoko podlehlo Litoměřicím. „Chudák gólman, ten jediný byl unavený. Kluci se na to vybodli, měli toho plné zuby, byl špatný led. Nulová bojovnost. Soupeř nás přejel, protože bruslil,“ vadilo trenérovi Lukáši Vokatému.
V neděli druhý výběr nejprve v Lounech nestačil na Chomutov, aby ve druhém souboji přehrál pořádající tým. „Proti Pirátům jsme zaspali začátek zápasu, špatně bruslili a nabrali ztrátu, kterou jsme nedokázali dohnat. Proti Lounům to byl pravý opak. Makali jsme od úvodu utkání a týmovým výkonem si došli pro vítězství. Za něj mužstvo zaslouží pochvalu,“ radoval se kouč Štěpán Tetřev.

HC Teplice B – Slovan Ústí nad Labem 9:11
HC Teplice B – Stadion Litoměřice 3:33

Sestava: Kopenec – Gladbach, Blažek, Schauer, Vokatý, Reiter, Štěrba, Šimáček, Baier.

Piráti Chomutov – HC Teplice 18:16
Slovan Louny – HC Teplice 9:13

Sestava: Mládek, Kopenec – Kuklík, Blažek, Ondruš – Vokatý, Gladbach, Schauer – Šimůnský, Vacek.

4. TŘÍDA - Soutěž Ústeckého kraje

Oficiálně označený B tým našich čtvrťáků potvrdil výborné výsledky a prodloužil vítěznou sérii na 10 zápasů. Tentokrát vyzrál na našem Zimáku na týmy Ústí nad Labem a Litoměřic. „V prvním zápase nám trošku chyběl pohyb, ve druhém už to bylo znát a hned se to odrazilo na tempu utkání. Musím pochválit všechny hráče za týmový výkon a taky Jirku Votavu v brance, který chytal skvěle,“ byl spokojený trenér Martin Cimrman.
V neděli v Lounech musel kouč Karel Primus zápasit se složením týmu. Kvůli hromadným omluvenkám hrálo mužstvo na dvě lajny a vybojovalo jednu výhru, když porazilo Chomutov.

HC Teplice B – Slovan Ústí nad Labem 10:4 (1:1, 9:2, 0:1)
Branky Teplic: Kalvas 3, Kašpar 2, Linhart 2, Reichenbach 2, Kubrycht. Sestava: Votava – Kašpar, Kalvas, Linhart – Kubrycht, Reichenbach, J. Šlechta – Bžoch, Saba, Fleissig.

HC Teplice B – Stadion Litoměřice 13:8 (5:5, 4:1, 4:2)
Branky Teplic: Reichenbach 4, Linhart 3, Kubrycht 2, Kalvas 2, J. Šlechta, Saba. Sestava: Votava – Kašpar, Kalvas, Linhart – Kubrycht, Reichenbach, J. Šlechta – Bžoch, Saba, Fleissig.

Piráti Chomutov – HC Teplice 6:13
Branky Teplic: Sládek 4, Langhammer 3, Řezníček 3, Krůta, Mácha, Bílek. Sestava: Breite – Langhammer, Krůta, Mácha – Sládek, Bílek, Řezníček.

Slovan Louny – HC Teplice 15:8
Branky Teplic: Sládek 5, Langhammer 3. Sestava: Breite – Langhammer, Krůta, Mácha – Sládek, Bílek, Řezníček.


6. TŘÍDA - Liga mladších žáků "A"

Šestá třída v 17. kole schytala další příděl, tentokrát při výjezdu na západ Čech. V Karlových Varech nestačila na domácí Energii. „Prvních pár útočných akcí soupeře skončilo po šesti minutách šesti góly, což tým rychle srazilo do kolen,“ mrzel nepovedený start do utkání trenéra Ondřeje Klementa. „Sice jsme zlepšili kombinaci, zodpovědnost i individuální výkony oproti předchozím zápasům, k lepšímu výsledku to ale nevedlo,“ dodal.

HC Energie Karlovy Vary – HC Teplice 13:1 (6:0, 3:0, 4:1)
Branka Teplic: 42. Vobořil (Urban, J. Šestal) 9:1. Rozhodčí: Orel, Ghazal. Vyloučení 2:5.
Sestava Teplic: Schlenz – Mareschová, Klement, Vobořil, J. Šestal, Langhammer – Gros, Maresch, Sluka – V. Šlechta, Urban, Zíchová – Vodráško, Přívozník, Meszároš.

7. TŘÍDA - Liga starších žáků "B"

Sedmá třída nabrala formu a zaskočila papírového favorita z Roudnice nad Labem. V 15. kole těsně vyhrála na jejím ledě a druhý celek tabulky porazila i podruhé v tomto soutěžním ročníku. „Od začátku to byl svižný hokej. Dařilo se nám proměňovat šance a celkem slušně kombinovat. Žilo to na ledě, na střídačce i v kabině, všichni si opravdu mákli. Celému týmu včetně výborného brankáře patří velká pochvala,“ zářil po výhře trenér Martin Cimrman. Ten se musel obejít bez nejproduktivnějšího hráče Ludwiga Dondita. „Onemocněl,“ vysvětlil jeho absenci. Třemi body se blýskli Cimrman a Řehák.

HC Roudnice nad Labem – HC Teplice 6:7 (1:3, 3:3, 2:1)
Branky Teplic: 8. Bukač (Brož, Cimrman) 1:1, 9. Skýva 1:2, 19. Ševčík (Kordule, Cimrman) 1:3, 25. Cimrman (Řehák) 2:4, 28. Řehák (Velek) 2:5, 31. Šídlo (Řehák, Rubeš) 2:6, 45. Skýva (Velek) 4:7. Rozhodčí: Bouša, Čichovský. Vyloučení 6:4. Využití: 1:0. Oslabení: 0:2. Sestava Teplic: Jarolím - Brož, Kordule, Rubeš, Skýva - Bukač, Cimrman, Ševčík, Velek, Řehák, Šidlo, Očko.