V novém klubovém seriálu vám budeme představovat hokejisty, kteří oblékají přes hlavu dres Huskies. Prvním je Jaroslav Bžoch, který na zimáku bere za kliku kabiny 4. třídy.

Hokej hraje Jaroušek, jak mu v kabině každý říká, tři roky. „Moc mě hokej baví, jednou bych chtěl být opravdovým hokejistou. Byl jsem dřív brankář, ale teď jsem hráč," představuje se upovídaný šikula, který se narodil v roce 2014. „Uznávám, že jsem byl dobrý brankář, ale máme výborný tým, který dává hodně gólů a málo dostává. Někdy jsem vůbec nebyl v akci, jen jsem stál a nudil se. I proto jsem šel do pole, tam jsem víc v akci, u puku," pokračuje.


Tréninky ho prý maximálně baví, nejradši by byl na každém, kdyby to šlo. „Někdy se stane, že přijde nějaká nemoc. To pak musím být doma. Nejradši si kreslím, třeba hokejisty," líčí, jak nakládá s volným časem.

Hokej hraje i kvůli skvělé partě

Na hokeji má spoustu kamarádů, mezi ty největší patří podle jeho slov Davidové Saba a Kalvas. „Kalvi je hodně dobrý, asi úplně nejlepší z naší třídy," smeká před svým spoluhráčem, který často dělá z brankářů soupeře pouhé statisty.

Hokejovým vzorem je pro Jaroslava Bžocha Wayne Gretzky. „Už nehraje, ale to nevadí. On překonal spoustu rekordů, jeho ještě nikdo. Táta má dokonce jeho podepsanou kartičku!"

Politiku mu táta nedporučuje

Když přijde řeč na staršího Jardu Bžocha, známého politika, sluší se zeptat juniora, jestli by i on někdy nechtěl být politikem. „Chtěl, ale táta mi to nedoporučoval. Prý se občas stane, že se politici hádají. A také bych si chtěl vyzkoušet rugby, táta ho totiž hraje. Ale myslím, že bych i tak zůstal u hokeje."

Jaroušek má prý velký talent pro učení. Nejvíc ho baví čeština a angličtina. „Do školy chodím rád. V češtině se učím vyjmenovná slova. A v angličtině slovíčka, která ještě neznám. Už dám dohromady minutovou větu, trošku se domluvím," může se pochlubit výřečný školák.

Přejeme Jarouškovi, ať ho dál baví hokej i škola jako doposud!